[bsa_pro_ad_space id=7]

Trutnov se probouzí?

Ze zimního spánku se před každými volbami probouzí naše drahá politická sdružení. Není tomu jinak ani tentokrát. Představuji vaší pozornosti  profil Sdružení pro Trutnov. Pro ty, kteří dávají přednost diskusi a argumentům před vše řešícími hesly na plakátech, případně nevěří na argumentační potenciál rozdávaných balónků,  nastává ta pravá žeň.

Bolí diskuse?

Je zde možné klást otázky a dostávat na ně odpovědi. I v případě, že se nám, všemocným voličům odpovědi nedostane, je to svým způsobem (velmi pádná) odpověď. Ta vůbec nejhorší reakce  jaká může nastat ale je, že bude váš komentář smazán.

„Administrátoři by měli mít s klienty předem odsouhlasenou a s citem aplikovanou hranici pro mazání příspěvků, ale tato hranice by měla být dána etickými a zákonnými parametry (vulgaritou, hanobením rasy, národy a přesvědčení apod.), potažmo dobrým vkusem, tady by ale mělo nejprve přijít varování.“  Pavel Hacker – Jak nekomunikovat na Facebooku

Teď už ale hurá na profil Sdružení pro Trutnov a podíváme se, o čem se tam mluví. Například Martin Jiránek na tomto profilu provádí základní výkop a prezentuje poměrně rozšířený názor Trutnovských občanů: “Jsem určitě rád, že tu ABB zůstává. Ovšem trochu jsem nepochopil, proč si postavili továrnu na horizontu nejvyššího kopce v okolí a všichni Trutnováci, kteří se nyní podívají z Trutnova na hory, uvidí na horizontu továrnu. Jinak je veřejné tajemství, že část pozemků v průmyslové zóně bylo vašeho kandidáta pana Vokatého. Takže se sice zkazil celý výhled na hory, ale pan Vokatý prodal…

Továrna ABB v Trutnově
Továrna nadnárodní firmy ABB v Trutnově – Foto: Trutnovak.cz

  Sdružení pro Trutnov chápe přínos diskusních příspěvků a odpovídá: “Pomluva převlečená za veřejné tajemsví. Atelier pana Vokatého zónu projektuje, nikdy mu však nepatřil ani metr pozemku v prům. zóně. “

O sedmero divných náhodách.

Tím by mohla být debata ukončena a mohli bychom se vrátit od “rozdmychávání sporů” zpátky ke klidu na práci. Co čert nechtěl, příspěvku si všiml Petr Sobotka, kandidující za Žít v Trutnově Zelení * Les * Piráti.

Jeho příspěvek  přináší do situace okolo Sdružení pro Trutnov nové pohledy a informace. Nikdo nejsme vždy a všude a není tedy v našich silách postihnout veškeré informační toky, jež kolem nás ševelí. Nebude tedy od věci si jeho příspěvek odcitovat na těchto stránkách a uchovat jej zde pro generace příští.

Pro přehlednost jsem provedl drobné korekce, smysl příspěvku zůstává zachován.

Petr Sobotka

Samozřejmě, že pan radní oficiálně nemá v Krkonošské průmyslové zóně ani metr pozemku, protože to by bylo moc „Vokatý“. Nicméně developer Mapon ( firma zanikla a nástupcem je: Trutnov Property Development, a.s. pozn.redakce) má k němu nějak podivně blízko. Například firma Mapon před třemi roky byla firmou, která neměla transparentního majitele, byl jím anonymní držitel akcií. Podle zákona, který platil snad jen u nás,  na Marshalových ostrovech a v podobných banánových republikách. (To je první divná náhoda).

Když se člověk podíval, kdo sedí ve správní a dozorčí radě, tak tam byl nějaký pan Bedrník, který je nebo byl zaměstnanec pana radního (To je druhá divná náhoda), v dozorčí radě byl pan Kučera, který s panem radním vlastní několik jiných developerských firem (To je třetí divná náhoda).

Když jsme na to prostřednictvím občanského sdružení Zelený Trutnov upozornili přes reportáž ČT,  tito lidé byli najednou vyměněni (To je čtvrtá divná náhoda).

Když se Krkonošské obchodní zóně začalo nedařit a developer nevydělával tolik, kolik očekával, požádal město Trutnov o slevu. Světe div se, město mu vyšlo ochotně vstříc (ačkoliv bylo 6 nejzadluženější v ČR) (To je pátá divná náhoda) a to tak, že se málem dostalo do rozporu s evropským právem. Cena pozemku, za kterou to firma Mapon koupila, je třikrát nižší než cena podle znaleckého posudku, který si nechala zpracovat opozice (To je šestá divná náhoda).

Není bez zajímavosti, že od soukromého subjektu musel Mapon kus tohoto pozemku koupit i za 10 x větší cenu. Mapon, který obdržel slevu, pozemky prodal firmě Nymphia, kde ve správní radě opět náhodou sedí pan Kučera mimochodem i spolužák pana radního z vrchlabského gymplu (To je sedmá divná náhoda).

I ten, kdo věří na náhody, si musí myslet, že je to nějak „Vokatý“. Já vím, že slovem korupce se poslední dobou moc plýtvá, ale když něco vypadá jako kachna, kejhá jako kachna má peří jako kachna, tak to asi bude Kachna. Toto jsou informace, které si můžete ověřit z veřejných zdrojů, pokud mě nevěříte pane Sdružení pro Trutnov .

[su_posts template=“templates/teaser-loop.php“ id=“647,620,691″ tax_operator=“0″ order=“desc“]

Jsou dvě možnosti jak se s takovým příspěvkem vyrovnat.

1) Odpovědět nejlépe, jak je to možné

2) Nereagovat

3) Smazat jej

Tipnete si, jakou možnost si vybralo Sdružení pro Trutnov?  V tomto případě byl příspěvek smazán skryt. Ale bylo to moudré rozhodnutí?

[bsa_pro_ad_space id=8]

Facebook není jednosměrný kanál jako jsou bilboardy na domech nebo plakáty ve výlohách. Jedná se o obousměrný komunikační prostředek. Zvláště politická strana nebo hnutí jej může využít k tomu, aby prezentovala své zájmy, preference nebo ideje. Sepsání volebního programu nestačí. V lidské pospolitosti vznikají neustále nějaké fámy a klepy a není lepší možnosti, jak vše uvést na pravou míru, než to prostě napsat, aby si to mohl každý přečíst. Mazání příspěvků, které nejsou za pomyslnou hranou „slušné komunikace“ je špatné rozhodnutí a doufejme, že se s příštím „bolavým“ komentářem Sdružení pro Trutnov vypořádá lépe.

Na závěr ještě několik inspirujících odkazů pro admina Sdružení pro Trutnov:

Jste firma a mažete negativní komentáře na Facebooku?

Válčení se zákazníky na Facebooku nikam nevede

Odvůvodněte smazání komentáře

Jak se úspěšně porvat s negativní zpětnou vazbou

Aktualizace 21.9.2014 – 12:08: Příspěvek je zase zpátky a to lze označit za dobrou zprávu. Vyloučit nelze ani interní problém Facebooku. V každém případě, jakmile bude nějaká reakce od Sdružení pro Trutnov, rádi článek doplníme.

 

Sdružení pro Trutnov, smazaný příspěvek.
Když něco smažeme na internetu, neznamená to, že se to nikdy nestalo

 

[bsa_pro_ad_space id=3]