[bsa_pro_ad_space id=7]

Královéhradecký kraj na podporu kultury, kterou citelně zasáhly vládní opatření proti šíření koronaviru, vydal informační brožuru Létem krajem. Zájemcům představuje nejzajímavější místa, instituce a kulturní události v kraji, a to včetně neobvyklých a méně známých lokalit.

„V brožurce čtenáři najdou čtyři okruhy míst, která stojí za navštívení. Do prvního jsme zařadili klenoty památek a kulturního dědictví, druhý obsahuje široké spektrum kulturních institucí, jako jsou muzea, hvězdárny a galerie. Třetí oblast mapuje živou kulturu v kraji, tedy akce a festivaly, které se při letošních potížích udržely a připravily pozoruhodný program. V posledním oddíle jsme připravili seznam neobvyklých a skrytých míst, která stojí za objevení, například expozice spiritismu v Nové Pace. Uprostřed brožury je přehledná mapa všech vyznačených míst,“ popsala obsah brožury Létem kraje náměstkyně pro kulturu Martina Berdychová.

Průvodce letní kulturou v Královéhradeckém kraji je prvním informačním materiálem tohoto druhu a další budou následovat. Jeho cílem není obsáhnout vše, co lze v kraji zažít a navštívit, ale poskytnout výběr zajímavostí. Brožurka by měla v kapse turisty strávit celé léto. Odpovídá tomu její rozměr i místo na poznámky.

Odbor kultury krajského úřadu o brožuru už nyní eviduje velký zájem. Létem krajem lze získat v turistických informačních centrech, v budově krajského úřadu a v on-line podobě je umístěná i na webových stránkách www.prokreativitu.cz/letemkrajem-zivakultura. Na podzim si pracovníci kraje plánují vzít z distribučních míst i od čtenářů zpětnou vazbu, a pokud se zájem ze strany veřejnosti potvrdí, připraví podobné informační materiály zaměřené na konkrétní časové období či region.

[bsa_pro_ad_space id=3]