[bsa_pro_ad_space id=7]

Netrvalo ani půl hodiny od oznámení krádeže a trutnovským policistům se o víkendu podařilo dopadnout zloděje příruční pokladny z jednoho z trutnovských hotelů. Pokladnu zloděj ukradl v odpoledních hodinách a odnesl si lup v hodnotě několika desítek tisíc korun.

Rychlý zákrok upřesnila mluvčí krajské policie Ivana Ježková:

„Trutnovští policisté ho velmi brzy našli v nedaleké herně, kde již začal lup utrácet. Ačkoliv kladl aktivní odpor, policisté ho za použití donucovacích prostředků zadrželi a převezli na policejní služebnu.”

Tím však práce pro policisty neskončila.

Zlodějovi se pod zámkem nelíbilo a ihned policistům utekl. Policisté tedy museli opět vyrazit do akce a během několikahodinové pátrací akce muže na útěku opět chytili.

Jakým způsobem se zloději povedlo utéct a zda jde o pochybení některého z policistů nyní bude řešit oddělení vnitřní kontroly krajského policejního ředitelství, ve spolupráci s Generální inspekcí bezpečnostních sborů.

„Dnes byl obviněný muž ve zkráceném trestním řízení odsouzen pro trestný čin krádež k trestu odnětí svobody na 10 měsíců nepodmíněně. V současné době putuje do výkonu trestu do věznice,“ doplnila v úterý Ježková.

[bsa_pro_ad_space id=3]

Leave a Reply