[bsa_pro_ad_space id=7]

Nápad, jak využít naše materiální pohnutky k osvětě, byl o víkendu ve Dvoře Králové nad Labem opět přiveden k životu.

V muzeu se tu totiž konal již druhý ročník akce s názvem Bazar kabelek. Pořadatelem byl opět neoficiální Spolek dvorských holek ve spolupráci s muzeem ve Dvoře Králové nad Labem.

Pro mužské čtenáře dodávám, že kabelka je středně velké až velké zavazadlo, příp. modní doplněk, které používají především ženy k uschovávání různých osobních předmětů pro denní potřebu a nejrůznějších cenností. Kabelka je navíc dámské příslušenství, které je možné v časových intervalech libovolně měnit a tím obnovovat. Vzhledem k množství kabelek, které se akce zúčastnily, lze konstatovat, že této možnosti některé dámy hojně využívají. Ženy zkrátka dobře vědí, co je pro ně dobré.

Zatímco dámy mohly objevovat a zasvěceně komentovat ty pravé kabelkové poklady, probíhal ve Špýcharu muzea doprovodný program, ve kterém měly zájemkyně možnost uskutečnit svou proměnu s pomocí líčení a změny účesu, inspirovat se v dílničce Věry Liškové, vyslechnout si rozhovor s primářkou Trutnovské nemocnice MUDr. Šidákovou na téma bolestí zad a chybět nemohly ani zasvěcené informace ohledně výživy, které poskytla Mgr. Blanka Kloudová.

Pro ženy, které se ještě líčí, tu měla Eva Větvičková metodiku, s jejíž pomocí lze dosáhnout maximálního požadovaného výsledku.

Počasí setkání přálo a sluníčko se na zrekonstruované muzeum shovívavě usmívalo. Kávu a rozličné pochutiny si mohly návštěvnice vychutnat i venku na dvoře komplexu Kohoutova dvora, v nedaleké společnosti Immaculaty Marie, sv. Jana Křtitele a dalších významných osobností.

Organizátoři se nechtějí upínat pouze na kabelky, do budoucna se nebrání ani bazaru knih, což by mohlo přitáhnout i muže, pro které kabelky za rozumnou cenu nejsou dostatečně atraktivním stimulem k návštěvě činorodých „dvorských holek“.

[bsa_pro_ad_space id=3]