Regionální zprávy Labutí jezero trochu jinak

Labutí jezero trochu jinak

-

- Advertisment -

Ojedinělá událost, která se neodehrává každý den. Tak by šlo charakterizovat akci u příležitosti Mezinárodního dne tance, která se konala 29.4.2012 ve společenském centru UFFO v Trutnově.
Více než osmdesát účinkujících zde vystoupilo v tanečním představení nazvaném “Labutí jezero trochu jinak”.
58587402727603849351 (1)
Učitelky ZUŠ v Trutnově, Blanka Matysková, Kateřina Talavašková a Jana Michaličková se rozhodly sjednotit v jednom představení výrazové prostředky a taneční styl několika odlišných uskupení a zaplnit UFFO do posledního místečka zvědavými diváky. Obojí se jim nakonec podařilo.

Ve velkoryse pojatém představení se potkali žáci ZUŠ s  ReBeLs Team Trutnov, Drak and roll Trutnov, Defect-de Ice, Uprockers, tanečním souborem You Can Dance a taneční skupinou BAC.

Co soubor, to jiný pohled na svět, na tanec a způsob vyjádření v něm. Velkou výzvou pro všechny zúčastněné byla snaha zapomenout na to, co je rozděluje a najít naopak to sjednocující. To poté skloubit do harmonického celku, který by tvůrčím způsobem reflektoval výrazové prostředky jednotlivých účinkujících a doplnil klasický koncept Labutího jezera o prvky současnosti.
49694315772865767176
Během přípravy i samotného představení bylo znát, že všech více než osmdesát účinkujících  spojuje zájem vytvořit kompaktní dílo, ve kterém si najde každá generace Trutnovského diváka to své.

V klasickém příběhu na motivy Labutího jezera  mohli diváci v zaplněném sále společenského centra UFFO vidět v hlavních rolích Odetu – Michalu Zmátlikovou a Karolínu Matějů, Odýlii – Miluši Jezdinskou, Rudovouse – Josefa Vašatu a v roli prince – Josefa Kejzlara.

463191_298485480230473_1396995197_o

Boj dobra se zlem, ale i síla lásky, byly hlavní myšlenkou celého představení. Desítky hodin náročného zkoušení a vymýšlení dokonalé choreografie se zúročily v téměř hodinovém představení, které ukázalo, že když  lidé naleznou společný cíl, na kterém jim opravdu záleží, mohou vytvořit ojedinělý kulturní zážitek, který si diváci užijí stejně, jako si ho na pódium užívali účinkující.

Toto společné úsilí přivedlo do společenského centra UFFO zdánlivě odlišné styly, jako contemporary dance, balet, rock and roll, street dance, hip hop, house dance, dance hall, funky styles, break dance, poppin´, lockin.

Z těchto stylů a nezměrného nadšení všech účinkujících, se podařilo třem “kuchařkám” z trutnovské ZUŠ uvařit skutečně ojedinělou kulturní delikatesu.

71316750463210224798
Věřme, že takový projekt, který vznikl čistě ze spontánního zájmu lidí něco spolu vytvořit, nebyl viděn ve společenském centru UFFO naposledy. Pro Trutnov by to bylo škoda. Koncerty populárních zpěváků, divadelní představení hvězd z pražských divadel, to všechno je prima zábava, ale naše trutnovské kulturní bohatství v tom nehledejme. To lze “dolovat” jen z podobných akcí, jako byla tato. Z akcí, kde lidé sami sobě darují svůj čas a pozornost, aby se pak o výsledky podělili s ostatními.

“Labutí jezero trochu jinak”, které jsme mohli poslední dubnový víkend vidět ve společenském centru UFFO ukazuje cestu, jak lze využít potenciál těch, které něco baví a jsou ochotni o tom podat inspirující zprávu.

Napsat komentář

Latest news

O víkendu odstartovala bezpečnostní akce dopravní police

V pátek 27. 06. 2020 odstartovala každoroční celorepubliková dopravně bezpečnostní akce spojená se začátkem letních prázdnin. V uplynulém víkendu provádělo...

Ani v Trutnově se nezapomnělo na justiční vraždu Milady Horákové

Nenápadnou, avšak důstojnou připomínku 70. výročí zavraždění dr. Milady Horákové zorganizovala v Trutnově TOP 09.  Setkání se uskutečnilo v neděli...

Renovovaný plavecký areál v Trutnově se dnes otevírá

Dnes se otevřely brány nově zrekonstruovaného koupaliště v Trutnově. Vzhledem k počasí, je podle webové kamery zatím bez plavců,...

Místostarosta Trutnova se stal na jednu noc bezdomovcem

Místostarosta Trutnova, Tomáš Eichler, se stejně jako starosta Dvora Králové, Jan Jarolím, stal na jednu noc bezdomovcem. Opozice to vítá, je to prý ale málo.
- Advertisement -

Vzpomínka na Václava Havla v Trutnově

Člověk Havel Když se vysloví jméno Václav Havel, náš mozek přispěchá okamžitě s asociací, která se k tomuto jménu váže....

Spánková laborator v trutnovské nemocnici je zmodernizována

Zástavy dechu a chrápání trápí Čechy čím dál tím více. Jednou z příčin je stoupající obezita obyvatel. Centra pro poruchy...

Must read

O víkendu odstartovala bezpečnostní akce dopravní police

V pátek 27. 06. 2020 odstartovala každoroční celorepubliková dopravně...

Ani v Trutnově se nezapomnělo na justiční vraždu Milady Horákové

Nenápadnou, avšak důstojnou připomínku 70. výročí zavraždění dr. Milady...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

%d blogerům se to líbí: