[bsa_pro_ad_space id=7]

Začínající výstavba nových laboratoří v areálu trutnovské nemocnice s sebou přináší dopravní omezení. V areálu ubyde 22 parkovacích míst. Nemocnice společně s trutnovskou radnicí a krajem společně hledají možná řešení.

Konec září znamená pro Oblastní nemocnici Trutnov, a. s., dlouho očekávané zahájení výstavby nových laboratoří. „V areálu trutnovské nemocnice vznikne nová budova pro trasfúzní oddělení, hematologickou laboratoř a oddělení nukleární medicíny. Pro pacienty i personál to bude velmi komfortní zařízení, které zrychlí poskytovanou péči.“ Popisuje projekt za 183 milionů korun náměstek pro krajské zdravotnictví Aleš Cabicar.

„Tento týden přebírají staveniště firmy, které uspěly ve výběrovém řízení vyhlášeném Královéhradeckým krajem, tedy firmy BAK a Syner. Předpokládám, že další týden zahájí samotné rekonstrukční práce,“ říká Miroslav Procházka, ředitel trutnovské nemocnice. Se stavbou nových laboratoří však souvisí komplikace s parkováním. V areálu nemocnice v důsledku vzniku staveniště ubyde 22 parkovacích míst. „Jde o problém, který nemá rychlé řešení. Jsme si vědomi, že jde nepříjemnou situaci jak pro pacienty, tak pro naše zaměstnance. Doporučuji všem, kteří mohou využít městskou hromadnou dopravu, ať tak učiní a nejezdí do areálu nemocnice osobním vozem,“ dodává Procházka.

V průběhu výstavby bude v rámci nemocnice dočasně vytvořeno 12 nových míst, zároveň ale mohou být omezena parkovací místa na příjezdových komunikacích do areálu, a to z důvodu zachování přístupových cest pro nákladní vozidla stavby. „Prosím všechny o trpělivost a také o zvýšenou opatrnost při pohybu v našem areálu. Kvůli stavbě zde budou jezdit i nákladní vozidla a stavební stroje. Výsledkem však bude nové, ucelené a moderní zázemí všech nemocničních laboratoří, které zásadně ulehčí práci našim zaměstnancům a urychlí vyšetření pacientů,“ uzavírá ředitel nemocnice.

Nové laboratoře budou hotové na konci roku 2021. Poté bude situace s parkováním přímo v areálu nemocnice opět příznivější, protože součástí výstavby je i vznik nových parkovacích míst.

Vedení nemocnice jednalo i s trutnovskou radnicí. Společně se snaží najít další způsoby, díky kterým by se navýšila parkovací kapacita v okolí nemocnice. „Nechali jsme vypracovat studii na výstavbu parkoviště v horní části areálu nad nemocnicí. Bohužel ze studie jasně vyplynulo, že je to ekonomicky i technicky nerealizovatelné,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova. V současné chvíli nechává město vypracovat další studii, a to na parkování naproti nemocnici v prostoru mezi ZŠ Kpt. Jaroše a současným parkovištěm.

Do hledání řešení problému s parkováním v trutnovské nemocnici a okolí a možnostech kraje zapojit se do společného řešení s městem a nemocnicí se zapojili i zástupci vedení Královéhradeckého kraje. „Diskutujeme nejen o možné finanční pomoci s případnou výstavbou městského parkoviště u nemocnice, ale otevírají se nám ještě další varianty řešení, o kterých budeme veřejnost informovat.“ dodává radní Václav Řehoř, zodpovědný za oblast investic a majetku Královéhradeckého kraje.

[bsa_pro_ad_space id=3]