[bsa_pro_ad_space id=7]
Boty a stélky Hanák
Boty a stélky Hanák

Velmi častou příčinou bolestí nahou bývá pokleslá klenba. Často ji hledáme v naši genetické výbavě, ale velmi často může být příčina v nás samotných. Nohy míváme napěchované do tvarově, jakož i materiálově nevhodné obuvi a pokud se nepřihlásí nějaká bolest, nohou si nevšímáme. Jsou našim očím velmi vzdálené. To je ovšem opravdu krátkozraké. Bolesti nohou mívají často souvislosti s chorobami našich orgánů, neboť v nohách jsou důležitá nervová  zakončení takřka všech důležitých orgánů.

Za normálních podmínek, ve kterých lidé statisíce let žili, se tato nervová zakončení během chůze naboso mírně stimulovala a přispívala tak k jejich funkčnosti. S vynálezem obuvi se během několika generací objevily bolesti hlavy, únava, ztráta koncentrace a v neposlední řadě plochá noha.

Chůze po měkkém podloží nečiní naši noze žádné problémy. Pokud se podíváte, vyčnívající části palcového kloubu, které se jmenují sezamské kůstky vystupují mimo osu nohy. V chůzi po hlíně nebo písku to není žádný problém. Výstupek na naši noze se vtiskne do měkkého podloží. Pokud ovšem jdeme po tvrdém podloží nebo si obujeme nevhodnou obuv, sezamské kůstky jsou vtlačovány do chodidla a šlachy které přes ně vedou nemohou plnit svou funkci. Tím dochází k poklesu nožní klenby, vybočení palců a “kladívkovatění” prstů na nohou.

Boty a stélky Hanák
Boty a stélky Hanák

Plochou nohu lékařství v podstatě neřeší, nabízí pouze předražené vložky, které nic neřeší. Vybočený palec se pak “řeší” chirurgickou cestou. Tím se samozřejmě neodstraní příčina, ale jen důsledek. Jediné neinvazivní řešení které je nyní známé je systém biomechanické stélky Josefa Hanáka. Stélka Hanák totiž vychází vstříc původní konstrukci lidského chodidla.

Díky prohlubni která je ve stélce Hanák vytvořena pod palcovým kloubem může noha fungovat stejným způsobem, jako kdybychom šli bosky. Stélku Hanák je možné vložit do jakékoliv uzavřené obuvi, ať už se jedná o obuv společenskou, nebo sportovní. Biomechanickou stélku Hanák nosí nejedna hlava státu, pro které dělá Josef Hanák ve Snovídkách speciální kusy na zakázku.

Vývoj stélky Hanák se ubírá neustále dopředu, princip jejího fungování je však již zřejmý. Spočívá v umožnění chodidlu správné postavení, ve kterém nebudou šlachy vedoucí přes sezamské kůstky na našem chodidle omezovány ve své činnosti.

Boty a stélky Hanák
Boty a stélky Hanák

Boty Hanák, které se šijí ve Snovídkách u Nemotic se vyrábějí jak v pánské, tak i dámské variantě. Jejich vzhled je co nejjednodušší, aby náklady na jejich výrobu nebyly vysoké. Výroba je totiž ruční a materiály které se při výrobě Bot Hanák používají, zaručují dostatečně dlouhou životnost.

Pokud hodně chodíte nebo stojíte, přemýšlejte o vhodné obuvi pro Vás, o biomechanické stélce Hanák. Více informací naleznete na stránkách prodejce: www.boty-hanak.cz

Pro občany Trutnova je výhodou, že prodejce zdravotních stélek Hanák pro Trutnov, je rehabilitační lékařka MUDr. Silvie Šidáková. Pacienti tak mohou s lékařem konzultovat celý proces rehabilitace jejich dolních končetin. Více na: www.rehatrutnov.cz

 

 

Boty a stélky Hanák
Josef Hanák a syn

 

[bsa_pro_ad_space id=3]

Leave a Reply