[bsa_pro_ad_space id=7]

Správná kampaň, tak jak si ji TOP 09 v Trutnově představuje, by neměla nikdy končit. Nicméně jsou dny, kdy probíhá intenzivněji, a takový den byl včera v Hradci Králové. Natočením krátkého vzkazu voličům a vyfocením několika fotek zahájila trutnovská TOP 09 kampaň do komunálních voleb. Jednalo se o neveřejný a spíše symbolický začátek kampaně, nicméně již 11. 6. chystáme ve spolupráci s klubem seniorů a jeho předsedou panem Šafaříkem besedu s bývalým předsedou naší strany Miloslavem Kalouskem.

Každá cesta začíná jedním prvním krokem. Včera byl učiněn jeden z prvních kroků k dobrému umístění v komunálních volbách skupinou obyvatel Trutnova, kteří mají zájem mluvit mnohem více do správy svého krásného města. 
Setkali se na magickém místě poblíž zurčící fontány v Hradci Králové, za účasti Fotografa (s velkým F) Davida Tesaře (jenž dokázal z poměrně nudné záležitosti udělat příjemné setkání podobně smýšlejícíh lidí). Davidovi se podařilo vykouzlit příjemnou atmosféru porozumění a souznění, čímž dal požehnání k tomu, abychom si mohli zahájení naší kampaně dostatečně vychutnat. Díky mu za to a na oplátku mu přejeme hodně dobrého světla k jeho krásné práci.

Prohráváme dezinformační válku s Ruskem a jeho armádou trollů, spíláme a hrozíme holí z hradního paláce těm, kteří na tuto skutečnost upozorňují, a tleskáme naopak těm, kteří tuto „simulovanou demokracii“ pomáhají vytvářet.

Miloslav Kalousek byl a stále je politikem, který vždy mluvil o věcech otevřeně a populismu se vyhýbal jak čert kříži. Pomáhala mu v tom víra v boha, sebe sama a to dobré, co je v každém z nás.

V pondělí ve tři hodiny si jej můžete v malém sále městského úřadu Trutnov poslechnout naživo. Nebudou mu vadit záludné dotazy a nebude mu vadit žádný novinář, jenž by jeho slova chtěl zaznamenat. To není u současných politiků obvyklé, a to ani u těch pravicových. Když byla například beseda seniorů s náměstkem hejtmana za ODS panem Martinem Červíčkem, bylo pro tohoto ambiciózního a sympatického politika velké zklamání, že jsem tam byl s kamerou a hodlal jeho „message“ natáčet.

Mluvit jasnou řečí, ať jsou kamery posluchačů zapnuty či vypnuty, je domácí úkol, nejen pro politiky populistických stran typu SPD.

„Budu si muset dávat pozor, co říkám,“ stěžoval si žertem a hrozil mi ukazovákem. To bylo na besedě seniorů. Když jsem si Martina Červíčka šel poslechnout do Pražírny Martina Červíčka, jež se konala nedávno v kavárně Korunka (kam byli zájemci srdečně zváni), bylo vidět, že mu opět není po chuti kamera, která zachytí každé slovo politika. To některým nevyhovuje. Nést zodpovědnost za to, co říkáte, není vždy jednoduché a málokterý politik to dokáže. Jedním z těch kteří to dokáže naprosto dokonale je určitě Miloslav Kalousek.

Zvláště v době, kdy předseda vlády v šuplících na ministerstvu nalézá další a další peníze pro „svoje lidičky“, je dobré si srovnat myšlenky s někým, kdo nemaže „med okolo úst“.

„Podpora rodin vypadá tak, že já tomu tátovi přidám tři stovky měsíčně, který si půjčuju od toho jeho dítěte v kolíbce“ Řekl Miroslav Kalousek před čtyřmi lety v prostorách trutnovského UFFA. Od té doby se přístup „strážců pokladnice“ nezměnil. Populismus zachvátil všechny, jakobychom trávili poslední chvíle na lodi Titanic

[su_youtube_advanced url=“https://youtu.be/FMh4-Be-HFc“ width=“700″ autohide=“no“ showinfo=“no“ rel=“no“ modestbranding=“yes“ theme=“light“][su_youtube_advanced url=“https://youtu.be/vC7joyIPK-I“ width=“700″ autohide=“no“ showinfo=“no“ modestbranding=“yes“ theme=“light“]Video[/su_youtube_advanced]


Horečka nemá vliv na úsudek Miroslava Kalouska

Miroslav Kalousek je jen člověk. Pokud někdy řekl nějakou hloupost, chybu později  přiznal a ještě se ji dokázal zasmát. Politici kteří se nyní snaží nastolit takzvanou „simulovanou demokracii“ tento postup použít nemohou, protože jejich cílovka vyžaduje neomylného vůdce. Vůdce který se nikdy nemýlí a pokud ano, tak snad jen díky tomu, že měl horečku 39 stupňů celsia.

[su_youtube_advanced url=“https://www.youtube.com/watch?v=CA5M8SMDtNQ“ width=“700″ autohide=“no“ showinfo=“no“ rel=“no“ modestbranding=“yes“ theme=“light“][su_youtube_advanced url=“https://youtu.be/vC7joyIPK-I“ width=“700″ autohide=“no“ showinfo=“no“ modestbranding=“yes“ theme=“light“]Video[/su_youtube_advanced]


Beseda s Miroslavem Kalouskem se uskuteční dne 11. 6. 2018 od 15:00 hodin.

Všechny zájemce srdečně zvou pořadatelé setkání M. Šafařík a Trutnovak.cz.

Z besedy bude pořizován audiovizuální záznam.

Autor pozvánky je členem TOP 09 Trutnov

 

[bsa_pro_ad_space id=3]