Opilí usedli za volant

„Notně“ opilý „neřidič“ včera před 20. hodinou ve Skřivánčí ulici v Trutnově před kruhovým objezdem naboural do vozidla Škoda, které jelo před ním.

Šestatřicetiletý muž z vozidla Renault se podrobil na výzvu policistů k provedení dechové zkoušky na alkohol s pozitivním výsledkem 2,84 promile alkoholu v dechu. Dopravní policisté lustrací osoby dále zjistili, že muž má platnou blokaci řidičského oprávnění, tedy, že za volantem nemá co pohledávat.

Navíc při dokumentování nehody začal být vůči policistům agresivní a ti ho museli z těchto důvodů zajistit.

Předběžná škoda na vozidlech byla vyčíslena na 10 tisíc korun.

Případ šetří policisté dopravního inspektorátu v Trutnově.

Osmatřicetiletý řidič vozidla Audi A6, který couval pod vlivem alkoholu, s největší pravděpodobností způsobil dopravní nehodu v sobotu (28. 4. 2018) v Sokolovské ulici v Trutnově.

Z dosud provedeného šetření k nehodě došlo tím způsobem, když se řidič plně nevěnoval řízení z důvodu komunikace se spolujezdcem a při couvání ohrozil osádku vozidla Hyundai. Naštěstí při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn a provedená dechová zkouška u řidiče odhalila požití alkoholu před jízdou. Nadýchal1,03 promile alkoholu v dechu a navíc přišel o řidičský průkaz.

Škoda na vozidlech byla odhadnuta na 75 tisíc korun.

I tento případ šetří policisté z Trutnova.

Řidič ve vozidle BMW jedoucí ze Špindlerova Mlýna na Vrchlabí včera po obědě při silniční kontrole nadýchal 2,2 promile alkoholu v dechu.

Případ místní policisté zadokumentovali pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Objasněné vloupání do domu a krádež peněz

Recidivista skončil ve vazbě

Trutnovští kriminalisté v pátek zadrželi čtyřiadvacetiletého muže, kterému policejní komisař rozšířil trestní stíhání z února letošního roku o přečin krádež a porušování domovní svobody.

Obviněnému klademe za vinu, že začátkem února 2018 v Jilemnici z kanceláře jednoho obchodního domu odcizil peněženku a finanční hotovost, čímž způsobil poškozeným škodu téměř 5 tisíc korun.

Ve druhém případě měl násilím vniknout do domu v Luční ulici ve Vrchlabí, ze kterého odcizil finanční hotovost a doklady. Poškození vyčíslili škodu přesahující 8 tisíc korun.

Muž je uživatelem drog, nemá stálý finanční příjem a kriminalistům se k trestné činnosti plně doznal. Výše popsaného protiprávního jednání se dopustil i přesto, že byl již v minulosti 6krát soudně trestán a to převážně za majetkovou trestnou činnost.

Čtěte také:  Trutnovští dopraváci měli v úterý na pilno

Jelikož ani výkon nepodmíněných trestů, zahájení trestního stíhání z února letošního roku na muže zřejmě neměly výchovný účinek, policejní komisař zaslal státnímu zástupci návrh na vzetí muže to vazby.

Soudce Okresního soudu v Trutnově včera dopoledne tento návrh akceptoval a rozhodl o tom, že recidivista bude stíhán vazebně.

V případě prokázání viny mu hrozí až tříletý pobyt ve vězení.

TZ /ŠP

82 clicks
62 clicks