[bsa_pro_ad_space id=7]

Hlídka hradeckých celníků zastavila v minulých dnech na Trutnovsku osobní automobil směřující z Polska na území naší republiky. Cestovali v něm dva Češi ve věku 37 a 34 let. Na standardně pokládaný dotaz kontrolující hlídky, jestli nevezou tabák, alkohol, cigarety, větší množství léčiv nebo narkotika, řidič i jeho spolujezdec reagovali negativně a doplnili, že jedou z Polska za účelem koupi nemovitosti.

Lustrací přes operační centrum celníci zjistili u obou mužů trestní minulost. Bezprostředně poté provedli bezpečnostní prohlídku a s ohledem na důvodné podezření z trestní činnosti přiložili dvojici služební pouta.

Při důkladné kontrole vozidla našli za použití služebního psa v zavazadlovém prostoru v dutinách konstrukce černý sáček obalený potravinářskou fólií, který obsahoval 6 450 vyloupaných kusů léků Apselan. Z pseudoefedrinu, který bývá extrahován z těchto tablet, by bylo možné vyrobit přibližně 280 gramových dávek metamfetaminu pro drogově závislé.

Za trestný čin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy jim hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

Během roku 2018 královéhradečtí celníci zajistili v devíti případech téměř devatenáct tisíc léků obsahujících pseudoefedrin.

Zdroj: Celní správa

Služební pes odhalil pseudoefedrin
[bsa_pro_ad_space id=3]