[bsa_pro_ad_space id=7]

TRUTNOVSKO – Dva muži skončili ve vazbě.

Trutnovští kriminalisté v pondělí 23. dubna 2018 ve Dvoře Králové nad Labem zadrželi dva muže ve věku jednatřicet a dvaatřicet let, proti kterým policejní komisař zahájil trestní stíhání ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Obviněné muže policisté zadrželi ve stejnou dobu, před domluvenou schůzkou, na které mělo dojít k předání pervitinu. U jednoho z nich zajistili 220 gramů pervitinu.

Prvnímu obviněnému klademe za vinu, že si od poloviny roku 2017 opakovaně opatřil psychotropní látku pervitin, kterou dále distribuoval. „Obchodoval“, ale navíc i s konopím a s extází.

Druhý „dealer“ pervitin vyráběl na Trutnovsku, ale i na dalších několika místech po České republice. K těmto účelům si zřídil domácí „varnu“, kterou kriminalisté při domovní prohlídce nalezli a zajistili. Obviněný muž ve své výpovědi uvedl, že „vařil“ průběžně dva roky, přičemž vyrobil 1 kilogram psychotropní látky, zvané pervitin.

[related-post id=“9803″]

Pěstební stan – konopí

Nejenže se zabýval samotným „vařením“ pervitinu, ale pořídil si i pěstební stan, ve kterém pěstoval rostliny konopí, které policisté rovněž zajistili.

Oba obvinění jsou uživateli drog a oba byli již v minulosti za stejnou trestnou činnost odsouzeni k podmíněným trestům, které však na ně neměly zřejmě výchovný účinek.

Kriminalisté dále v souvislosti s vyšetřováním provedli domovní prohlídku, při které zajistili léky k výrobě drog a drogy samotné.

Po řádném zadokumentování kriminalisté zaslali státnímu zástupci návrh na vzetí „dealerů“ do vazby.

Soudce Okresního soudu v Trutnově dnes tento návrh akceptoval a rozhodl o tom, že oba budou stíháni vazebně.

V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Ve Dvoře policisté proti výrobcům nebo distributorům nezasahují poprvé. Známý je případ před třemi lety, o kterém si můžete přečíst zde

[related-post id=“2703″]

 

[bsa_pro_ad_space id=3]