[bsa_pro_ad_space id=7]

Občanská demokratická aliance zanikla v roce 2007. O deset let později se rozhodl miliardář Pavel Sehnal stranu vzkřísit z mrtvých a jít s ní do voleb.
Ve volbách do Sněmovny získala v Královéhradeckém kraji strana 322 hlasů. Do prezidentských voleb se strana snažila zasáhnout s pomocí Vratislava Kulhánka. Ten v Královéhradeckém kraji obdržel 1443 hlasů, z toho v okresu Trutnov 308 hlasů. Vábivému hlasu nově vzniklé strany neodolala v doplňovacích senátních volbách také Blanka Horáková, kterou na Trutnovsku volilo 455 občanů.

Strana jako firma

Miliardář Sehnal se netají inspirací od Andreje Babiše.
„Dlouho se zdálo, že podnikání a politika jsou dva světy, které nejsou vzájemně propojeny. Až teprve hnutí ANO Andreje Babiše ukázalo, že pozice podnikatele a politika je slučitelná. Andrej Babiš nám všem ukázal cestu,“ říká Sehnal v rozhovoru pro Euro.cz.

O tom, že tato cesta může být značně trnitá, se přesvědčila neúspěšná kandidátka na senátorku Blanka Horáková a některé další subjekty, které s touto stranou přišly do styku. Vyplývá to alespoň z rozhovoru, který s Horákovou vyšel na Zvicinatv.cz.

Po té, co galeristka Blanka Horáková neuspěla v senátorských volbách na Trutnovsku, se k ní a nejen k ní strana ODA zachovala doslova jako macecha z pohádky o Popelce. Nedodržuje žádné předvolební dohody a odmítá proplatit náklady na volební kampaň. Protože se nás to také dotklo, rozhodli jsme se paní Horákovou požádat o rozhovor.

Paní Horáková, jak byla nastavena spolupráce mezi Vámi a stranou ODA? Za jakých podmínek jste přijala kandidaturu?

Samozřejmě, že se mi líbila strana jako taková a její program. Co se praktického provozu týče, tak od počátku bylo řečeno, že veškeré volební náklady budou stranou ODA proplaceny. Pan Sehnal chtěl, abych se podílela na kampani alespoň vložením kauce 20 000 Kč na senátorské volby. Což jsem samozřejmě splnila a vložila na jejich transparentní účet. Kandidáti jiných stran, co vím, tak tuto sumu neplatili a investovala to do nich jejich strana. V kampani si pak ale ODA dělala prakticky, co chtěla. Návrhy, kde by mohly být billboardy a další propagace, jsem dávala, protože tento region znám, ale ne vždy se toto setkalo s úspěchem. Připadá mi to nyní, s odstupem času, jako bych byla jen loutkou – jen jako reklamou strany ODA.

A jak se mělo provádět vyúčtování?

Bylo mi předem řečeno, co všechno je potřeba, co mám udělat tady v regionu, protože to bude levnější, než kdyby tyto služby nechávala ODA tvořit v Praze. A že si mám zařídit transparentní účet, tak jsem ho založila. Ale pak zase, že se nebude využívat, že si nechají na mou kampaň ten svůj transparentní účet, že si mám nechat vytvořit webové stránky na jméno Blankahorakova.cz, ale IT specialistovi fakturu neproplatili. Že se mám nechat v Trutnově vyfotit na tiskoviny a reklamu, tato faktura fotografce také nebyla proplacena, atd. Trutnovského rodáka – fotografa – jsem požádala, aby vybral nejlepší fotografii Krkonoš a poslal ji v co nejlepším rozlišení do ODA, aby opravili tiskoviny, jelikož na ně dali Alpy! To nepochopíte, kandidatura na Senátorku PČR a politická strana dělá takové chyby. Dále jsem musela jet pro tiskoviny do Prahy v průběhu vánočních svátků s tím, že je mám nechat roznést na poštách a doklady napsat na ODA (nadiktovali mi adresu, IČO), zaplatit toto v hotovosti a ta mi bude proplacena. A také se tak nestalo. Toto jsou všechno částky, které měly jít – a sama ODA si to tak nastavila – právě za ní. Ovšem nic z toho se neděje.

Celý článek najdete na webu Zvicinatv.cz

Můj hlas by měla, peníze však ne… 

[su_youtube_advanced url=“https://youtu.be/7oxHm-rdjIM“ width=“700″ autohide=“no“ showinfo=“no“ rel=“no“ modestbranding=“yes“ theme=“light“][su_youtube_advanced url=“https://youtu.be/vC7joyIPK-I“ width=“700″ autohide=“no“ showinfo=“no“ modestbranding=“yes“ theme=“light“]Video[/su_youtube_advanced]

[bsa_pro_ad_space id=3]