Opilá matka se domáhala nezletilé dcery

Nadýchala 2,17 promile alkoholu v dechu!

Do jedné domácnosti v Trutnově přivolal oznamovatel policisty v neděli před 19. hodinou z důvodu silné opilosti jeho dcery, která se vrátila z restaurace notně opilá a která se stará o svou nezletilou dceru.

Přivolaní policisté na místě provedli s devětadvacetiletou ženou dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem 2,17 promile alkoholu v dechu. Tato žena se navíc chovala vůči svým rodičům, kteří jí dceru hlídali, agresivně, hystericky a také vyhrožovala, že si něco udělá.

Policisté jí z těchto důvodů zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici. O malou dcerku podezřelé se postarali její prarodiče.

Případ je šetřen pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití a také vyrozumíme o záležitosti orgán sociálně-právní ochrany dětí.

Opilý havaroval

Viník?  Zřejmě alkohol

Do plotu v Novém Rokytníku v neděli v noci havaroval opilý třiadvacetiletý řidič s vozidlem Toyota.

Z provedeného šetření vyplynulo, že muž zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a při průjezdu mírné stoupající pravotočivé zatáčky dostal smyk. Poté vjel vpravo mimo komunikaci a hned do protisměru, kde vlevo havaroval do oplocení u rodinného domu.

S řidičem provedená dechová zkouška krátce po druhé hodině ranní ukázala pozitivní hodnotu na alkohol, 1,33 promile alkoholu v dechu a muž policistům nepředložil řidičské oprávnění.

Případ šetří policisté Dopravního inspektorátu v Trutnově.

 

Pozor na lyže!

Lyžařské vybavení stále v kurzu

Dva páry sjezdových carvingových lyží odcizil lapka z uzamčené lyžárny penzionu v Janských Lázních z pátka na sobotu. Poškození vyčíslili škodu téměř 10 tisíc korun.

Stejný případ krádeže lyžařského vybavení řeší od soboty policisté ve Vrchlabí. Tam zloděj z volně přístupné lyžárny jednoho penzionu odcizil tři páry sjezdových lyží za 11 tisíc korun.

Oba případy jsou šetřeny pro podezření ze spáchání přečinu krádež a porušování domovní svobody.

Trutnovská policie apeluje a návštěvníky hor, aby na své vybavení dávali pozor a nenechávali jej bez dozoru. Probíhající jarní prázdniny po celé republice do Krkonoš lákají bohužel i zloděje, kteří se zaměřují právě na krádeže odložených lyží a snowboardů v době oběda či odpočinku sportovců.  

Opilý snowboardista skončil v nemocnici

V bezvědomí ho na sjezdovce našli lyžaři, kteří mu poskytli první pomoc!

Muže ležícího v bezvědomí v neděli hodinu po poledni nalezli lyžaři v horní části sjezdové trati na Černé Hoře.

Snowboardistovi, ležícímu v nepřirozené poloze, jedna z nich, zdravotní sestra poskytla okamžitě první pomoc a ostatní na místo přivolali horskou a záchrannou službu. Nakonec se jim podařilo muže stabilizovat a převést na stanici horské služby. Dechová zkouška u něho prokázala užití alkoholu, když nadýchal téměř dvě promile alkoholu v dechu!

Poškozený policistům před odjezdem do nemocnice sdělil, že si nepamatuje, co se na sjezdovce stalo.

Příčiny a okolnosti výše popsané události v současné době prověřují policisté ze Svobody nad Úpou.

Trutnovská policie upozorňuje všechny příznivce zimních sportů, že alkohol na sjezdové ani běžkařské tratě nepatří. V posledních letech jsme zaznamenali nárůst případů, kdy dochází ke srážce lyžařů s mnohdy vážnými poraněními. Sjezdové tratě jsou zejména v tomto období často přeplněny a je potřeba se chovat ukázněně!

TZ/ŠP