[bsa_pro_ad_space id=7]

Náročný závodní den absolvovaly v sobotu 19.října 2019 gymnastky Spartaku Trutnov.

Soutěžní „šichta“ začala dívkám brzkým odjezdem po čtvrté hodině ranní, aby je kolem sedmé hodiny přivítalo město Příbram, konkrétně Sportovní hala Legionářů, kde se konal už 9.ročník Poháru města Příbrami v TeamGymu. Současně šlo i o 4.závod Českého poháru TeamGym 2019.

Do soutěže se napříč kategoriemi přihlásilo 39 družstev z celé republiky, dorazil i jeden celek z německého Berlína.

TeamGym jako atraktivní gymnastický sport si získává přízeň spousty diváků hlavně pro svoji dynamičnost při skocích z trampolíny či při akrobatických řadách na pružném akrobatickém pásu tumblinku, naopak při pódiové skladbě šesti až dvanácti cvičenek na ploše můžeme vidět ladné prvky tance i baletu.

Trutnovská děvčata přijela oddíl reprezentovat ve dvou kategoriích. Dopoledne se představilo družstvo Junior I. (do 11let) a obsadilo pěkné jedenácté místo z patnácti. Dívky prokázaly velké zlepšení, ale bohužel to na nejlepší celky s vyšší obtížností prvků nestačilo.

Ani dívkám z Junior II. (do 16let) se nepodařilo držet krok s nejlepšími týmy Čech a pro tentokrát se musely spokojit se sedmou příčkou z šestnácti přihlášených družstev.

Trenérky pochválily závodní nasazení a snahu a pevně věří ve zlepšení tréninkové docházky a morálky „pubertálního“ týmu, které se jistě odráží na momentální výkonnosti.

Oddíl sportovní gymnastiky a TeamGymu Spartak Trutnov zve veřejnost na zajímavou podívanou v sobotu 9.listopadu 2019do haly ZŠ Komenského, kde se již popáté uskuteční Republiková soutěž ČASPV 2019 TeamGym jako 5.závod Českého poháru.

Držme děvčatům pěsti, ať se jim daří!

[bsa_pro_ad_space id=3]