Vloupal se do kostela a odcizil stroj věžních hodin z roku 1896

 Historický stroj věžních hodin značky Ludwik Hainz in Prag z roku 1896 odcizil ze sakristie kostela v obci Prosečné dosud neznámý zloděj, který tam vnikl násilím.

Dle slov oznamovatele se jednalo o sto kilové hodiny, které byly vyrobeny z kombinace litiny, ocelové části a pravděpodobně z bronzu. Byly zcela funkční a v původním stavu. Osoba, oprávněná vyjádřit se ke způsobené škodě, uvedla částku 150 tisíc korun.

Policisté z Hostinného případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu krádež, za což pachateli v případě prokázání viny hrozí až pět let vězení.

V souvislosti s tímto oznámením žádáme i případné svědky, kteří si v měsíci únoru 2018 do současné době všimli něčeho či někoho podezřelého u kostela v obci Prosečné, nechť nás o tom informují na bezplatné telefonní lince 158 nebo přímo na Obvodním oddělení v Hostinném.

 

Žena skončila na záchytce

Byla agresivní a opilá!

Policisté ze Svobody nad Úpou byli včera přivoláni k agresivní ženě, která jevila známky psychického narušení, a kterou museli nakonec doprovodit na protialkoholní záchytnou stanici v Hradci Králové.

Když policisté přišli k bytu, na zemi před ním ležely roztrhané bankovky a z bytu byla slyšet hlasitá hudba. Zjevně opilá žena jim prokázala totožnost, když začala být vůči nim agresivní a začala jim vulgárně nadávat.

Nakonec došlo z její strany i k útoku na muže v uniformě, který jí z těchto důvodů zpacifikoval a zajistil. Přivolaný lékař na místo rozhodl o jejím umístění na „záchytku“, kam byla dovezena v doprovodu policistů. Tam nadýchala téměř dvě promile alkoholu v dechu.

TZ/ŠP