[bsa_pro_ad_space id=7]

Uzavření koalice s ODS, Sdružením pro Trutnov a Volbou pro město, kterou odsouhlasila MO TOP 09 Trutnov, bylo pro 19 kandidátů z kandidátní listiny této strany do komunálních voleb hořkým zklamáním.  Odeslali proto dnes MUDr. Jiřímu Řehůřkovi a MUDr. Silvii Šidákové otevřený dopis, ve kterém shrnují, proč s jejich postupem nesouhlasí.

K tématu také: Ustojí TOP 09 Trutnov vzpouru kandidátů?


 

Otevřený dopis zvoleným členům zastupitelstva za TOP 09 v Trutnově  MUDr. Jiřímu Řehůřkovi a MUDr. Silvii Šidákové

Trutnov, 14. října 2014

Vážení,
předně Vám gratulujeme k úspěšnému zvolení do trutnovského zastupitelstva a přejeme hodně štěstí i odvahy.

Jak jsme se však v pondělí 13. října 2014 dozvěděli z médií, podepsali jste koaliční dohodu se staronovými subjekty pod vedením ODS. S tímto Vaším rozhodnutím nesouhlasíme a považujeme jej v rozporu s naším volebním programem, ke kterému jsme se svojí kandidaturou přihlásili. Volební výsledek, který vedl k  Vašemu zvolení, je i vyjádřením podpory voličů pro ostatní kandidáty. Vaším rozhodnutím se jako bezpartijní kandidáti, kteří poskytli svá jména a tváře, cítíme rozčarováni. Do pozice zástupců naší kandidátky Vás vynesly především preferenční hlasy jednotlivých bezpartijních kandidátů. Bohužel na jejich stanovisko a názor se nebral zřetel a nikdo se jich na nic neptal.

Nechápeme, jak může volební lídr na jedné straně volat po změně a na druhé straně dva dny po volbách uzavřít koalici s lidmi, kteří se proti kandidátce TOP 09 jasně a někdy i urážlivě vymezili. To je pohrdání programem i nezávislými kandidáty, kteří tvořili páteř celé kandidátky.

Volební výsledky potvrdily vysoký mandát pro stávajícího starostu a respektujeme ho. Zároveň však voliči ukázali, že minulou koalici si na radnici již nepřejí – sedmnáct mandátů ku šestnácti získaly strany, které žádaly změnu, větší otevřenost a transparentnost nového zastupitelstva. Jsme přesvědčeni, že splněním obou těchto signálů od voličů by byla širší koalice demokratických stran.

Nelze hovořit o změnách a potřebě změn a na druhé straně být rozhodujícím článkem, který těmto změnám zamezí a vstoupí do staré koalice. TOP 09 měla plně využít toho, co ve volbách získala, a to lze jedině důsledným konstruktivním jednáním, které může trvat i několik dní a ne pouze několik hodin.

K jaké změně jsme, prosím, tedy tímto krokem přispěli…?

Vaším rozhodnutím jsme to v očích našich voličů nyní i my, kteří patovou situaci rozhodli a staronové vedení posvětili. Převzali jste tím odpovědnost za minulé i budoucí jednání staronové koalice. My se od Vašeho postoje distancujme a pokládáme Vaše jednání v rozporu s demokratickými a etickými principy, které TOP 09 deklaruje.

Děkujeme předsedovi MO TOP 09 v Trutnově panu Robertu Fajfrovi a několika jednotlivcům z řad nestranických kandidátů, kteří se podíleli na celé předvolební kampani. Děkujeme za jejich obětavost a vytrvalost. TOP 09 obhájila na rozdíl od jiných subjektů své dva mandáty a dostala v Trutnově 5,33 %. Tedy nepatrně posílila oproti situaci před čtyřmi lety (5,06 %). Očekávání mohla být různá. Z pohledu celorepublikového, kde TOP 09 získala o polovinu křesel méně než před čtyřmi lety, Topka v Trutnově uspěla. Změnilo se i složení zastupitelstva a vytvořila se pestřejší opozice, od níž lze očekávat, že to bude opozice mnohem více aktivní než doposud.


Za kandidáty v obecních volbách na kandidátce TOP 09

 

Ing. Jan Chaloupský projektant  (4,46%)
Martin Věchet občanský aktivista a zakladatel Open Air Festivalu Trutnoff  (4,21%)
Ing. Miroslav Albrecht učitel a ředitel Obchodní akademie  (4,04%)
Mgr. Ivan Prouza právník, enviromentalista, lidskoprávní aktivista  (3, 57%)
Ing. Bc. Monika Bobrová vychovatelka a sociální pracovnice  (3,38%)
Vasil Čalovka instalatér a sportovec (4,29%)
Ing. Helena Hardikerová inženýrka kvality a překladatelka  (3, 38%)
Sabina Havlová finanční poradkyně  (3,00%)
Mgr. Eva Navrátilová socioložka, pořadatelka Open Air Festivalu a festivalu Jeden svět (2,95%)
Ing. Milan Prášek bývalý úředník MěU  (2,79%)
Vladimír Brádler ředitel společnosti
Bc. Marta Věchetová studentka etnologie, houslistka
David Gall živnostník
Bronislava Gallová podnikatelka
Mgr. Karel Havel realitní makléř
Lenka Mlynářová odborná referentka
Ing. Pavel Rosulek konstruktér
Bc. Lucie Rosulková referentka
Ing. Barbora Vaňková odborná asistentka pro zahraniční obchod

 

Pokračování

kandidati_top

 

[bsa_pro_ad_space id=3]

Leave a Reply