[bsa_pro_ad_space id=7]

Zajímá vás, s čím jdou Piráti do voleb? Co nového chtějí přinést do trutnovské politiky? Proto je tu Rozhovor v Áčku, do kterého budeme zvát občany města, kteří chtějí uspět v podzimních komunálních volbách.

Již zítra touto dobou budeme mít představu o tom, jak bude vypadat volební kampaň Pirátů pro komunální volby 2018. U příležitosti zahájení jejich volební kampaně byla pro projekt Trutnovské volby „Rozhovor v Áčku“ domluvena schůzka s vycházející hvězdou trutnovské politické scény, s poslancem za Piráty, Ing. Martinem Jiránkem.

Zasáhla však nečekaně vyšší moc a Martin Jiránek se byl nucen z dojednaného rozhovoru omluvit, neboť jej postihla náhlá zdravotní indispozice, kterou však již podle svých slov řeší antibiotiky.

Další ze zajímavých kandidátů tohoto uskupení, o kterého jsme usilovali, Kateřina Hůlková nám také dala košem a tak padl „los“ na Mgr. Tomáše Eichlera, trojku kandidátky Pirátů.

Mgr. Tomáš Eichler je, kromě pozice třetího nejdůležitějšího kandidáta za Piráty, také členem představenstva spolku Stachelberg, z.s., který, stejně jako další prosperující spolky zde v Trutnově, je občasným příjemcem dotací od města.

Nabízí se otázka, zda tato informace nebude mít opět na svědomí zdvižené obočí dvojice nesmiřitelných bojovníků s vládnoucí koalicí města, Jaroslava Andrleho a Petra Sobotky.

Spor o každoroční milionovou dotaci pro projekt CIPTU, jehož spoluzakladatelem je právě Martin Jiránek, (v době schválení zastupitel města Trutnova), rozdělil totiž sdružení Žít Trutnov, které usilovalo o voliče v minulém volebním období. Trutnovští Piráti si tedy prožili v koalici se Zelenými bouřlivý románek a rychlý rozvod. Nyní zkoušejí síly sami. Věří si, že uspějí? Zjistíme v rozhovoru.

Bývalý obchodní dům, ve kterém je v současnosti kavárna Áčko, a kde se uskuteční rozhovor se zástupcem Pirátské kandidátky, hostil ve svých prostorách za dobu své existence stovky a tisíce obyvatel Trutnova. Nevíme jaká byla jejich přání, tužby či záměry, nicméně zítra bychom měli dostat šanci zjistit, jaké záměry mají s občany Trutnova Piráti.

Toto magické místo ve středu našeho krásného města bude zítra v jedenáct hodin připraveno poskytnout všem zájemcům o novinky okolo Trutnovských voleb čerstvé informace.

Pokud vás zajímá dění okolo voleb v Trutnově, zajímá vás kdo kandiduje a nakolik jsou strany či hnutí nakloněny být se svými voliči ve spojení, sledujte naši stránku nebo skupinu Trutnovské volby.

Na těchto stránkách také bude k dispozici volební zpravodaj, který bude zpracován v audiovizuální formě.

 

[bsa_pro_ad_space id=3]