Pomáhají i Vám – pomůžete svými hlasy jim?

Stejně jako v roce 2015 a 2017 byli maršovští hasiči odbornou porotou vybráni mezi pětadvacet jednotek z České republiky a tím se stali finalisty ankety Dobrovolní hasiči roku 2018. A opět v kategorii jednotek za profesionálně odvedený zásah (letos záchrana pohřešované osoby terénní čtyřkolkou pořízenou samotnými hasiči).

O konečném pořadí nyní rozhoduje veřejnost svým hlasováním. Je zřejmé, že hasiči z větších měst mají v tomto systému hlasování daleko snadnější šanci na úspěch v podobě počtu hlasů. Proto vás letos prosíme o podporu. Svým hlasováním můžete pomoci našim hasičům, stejně jako oni pomáhají vám. Ve hře jsou opravdu hodnotné ceny – mezi vítěze bude rozděleno 1 750 000 Kč a hasičská technika v hodnotě 600 000 Kč. Je tedy skutečně co získat.

Jak hlasovat :

Prostřednictvím hlasovacího formuláře

Jeden hlasující uděluje jeden hlas v každé z pěti oblastí (Horní Maršov je v oblasti východ Čech).

Pro řádné hlasování je nutné vyplnit všechna povinná pole a kliknout na tlačítko ODESLAT.

Prostřednictvím SMS (cena 6,- Kč) zaslané na telefonní číslo 900 77 06

Jedna SMS může obsahovat pouze jeden hlas pro konkrétní  jednotku

Tvar SMS pro Horní Maršov jeHASICI(mezera)JVC3

Pokud máte možnost a hlasujete oběma způsoby – tzn. pomocí formuláře na webu a zároveň pomocí SMS zprávy dostane naše jednotka tedy od každého hlasujícího dva hlasy a tím i dvojnásobný počet hlasů.

Podrobnosti na webu  http://www.adhr.cz/hlasovani-jednotky/

Výsledky ankety budou slavnostně vyhlášeny v  listopadu 2018, ale my už nyní děkujeme za podporu.

Informace k výjezdu – Pátrání po pohřešované osobě – Horní Maršov Rýchory, 11.12.2017

V pondělí 11. prosince je pět minut po jedné hodině ranní jednotka povolána operačním střediskem k pátrací akci v terénu. Cestou na Rýchorskou boudu se ztratil muž, který ještě před vypnutím vybitého telefonu stačil zavolat na tísňovou linku. Nevěděl však kde se nachází po svém odbočení z cesty a další kontakt s ním je přerušen. Na trasu tak okamžitě vyráží dvoučlenná osádka naší terénní čtyřkolky „obuté“ do pásů. Jsou vybaveni nezbytným zdravotnickým vybavením a termokamerou. Přes čerstvě napadaný sníh je na cestě zřejmá stopa pohřešované osoby. Nepotvrdí se tak možnost prvotně nahlášeného odbočení z cesty u „křížku“, tedy ještě u hranice lesa. Stopování tak pokračuje cestou stále nahoru. Asi 300 metrů před Rýchorskou boudou stopy odbočují a pokračují směrem na Suchý Důl. Z důvodu lepšího vyhledávání pokračujeme až k bývalé Maxovce odkud je proveden pokus o kontakt s pohřešovanou osobou. Na volání naštěstí reaguje také svým slabým voláním a tím upřesňuje důležitý směr pátrání. Nakonec již nyní pěší záchranáři nalézají po 25 minutách od vyhlášení poplachu zcela vysílenou, sněhem promočenou a osudem odevzdanou ležící postavu pohřešované osoby pomocí důležité termokamery. Je zajištěna kontrola zdravotního stavu, proveden vysilující transport podchlazením těžce pohyblivé osoby k odstavené čtyřkolce. V tom nám pomáhá i osádka policejní čtyřkolky z obvodního oddělení v Peci pod Sněžkou vyslaná ve stopě za naší jednotkou. Osobě je poskytnut tepelný komfort a po zajištění je pak transportována zpět do Horního Maršova a předána povolané osádce Zdravotnické záchranné služby. Zbytek jednotky s připraveným (řetězy obutým) dopravním automobilem, naši trutnovští kolegové a případné plánované další posily tak již nemusí zasahovat. S ohledem na stav nalezené osoby je zřejmé, že tímto zásahem došlo k záchraně jejího života.

Tadeáš Hlinka