[bsa_pro_ad_space id=7]

Do Trutnova 22.9.2014 zavítal první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, aby podpořil místní kandidáty za tuto stranu do komunálních voleb. Vyzval přítomné, aby přišli k volbám a odpověděl během hodiny v salonku divadla UFFO na několik dotazů.

Zazněla otázka jak mohla TOP 09 dopustit, aby stát řídila paní Nečasová.

Za zmínku také určitě stojí dotaz ředitele divadla UFFO Libora Kasíka, který měl obavu, jestli TOP 09 bude tolerovat nějaké koalice s KSČM na komunální úrovni (vycházel prý z toho, že na Facebookové zdi MO TOP 09 se objevil odkaz na článek kritizující nedořešení kauzy okolo trestního oznámení – zřejmě České pozice: Jak funguje „mafie“ v okresním měřítku . Autorem byl Zdeněk Ondráček, který v současné době požaduje omluvu od Miroslava Kalouska za nařčení, že je či byl komunistický fízl.)

Miroslav Kalousek vysvětlil, jaké je stanovisko TOP 09 k uzavírání koalicí s KSČM a doplnil, že on v žádném sporu se Zdeňkem Ondráčkem není, s kým ve sporu je a koho uráží označení fízl:

Při odpovědi na otázku, jak tedy uspět ve volbách a nebýt při tom populistický,  Kalousek zavzpomínal na zrod TOP 09 a šok z volebního úspěchu strany.

V souvislosti s rušením spoluúčasti ve zdravotnictví se podělil s posluchači o nevinný vtípek na Miloše Zemana

Závěrečná otázka, směřující na snahu některých politiků zvýšit objem obchodu mezi námi a Čínou.

Miroslav Kalousek odsoudil lezení do zadku i servilitu a poukázal na pragmatický způsob Čínských obchodníků. Také upozornil, že pro členy TOP 09 (Hodnotové desatero) platí přesvědčení, že svoboda patří mezi něco, co se prostě zobchodovat nedá.

[bsa_pro_ad_space id=3]