[bsa_pro_ad_space id=7]

Do redakce nám dorazil otevřený dopis, který adresoval Libor Kasík, ředitel UFFO – SCT, lídrovi TOP 09 Trutnov MUDr. Jiřímu Řehůřkovi. Ředitel Kasík se ohrazuje proti nepravdivým údajům, které ve svém rozhovoru pro Trutnovinky MUDr. Řehůřek prezentoval.

Jelikož dopis samotný je na webu uffo.cz  přístupný pouze ve formě PDF zde: http://uffo.cz/novinky/2014/10/otevreny-dopis-lidrovi-trutnovske-top-09/ , rozhodli jsme se být nápomocni v šíření informací a dopis v celém znění uveřejňujeme na našem webu zde: Otevřený dopis lídrovi TOP 09 Trutnov

Ve svém dopise cituje Libor Kasík lídra za TOP 09 Trutnov:

Víme, že Uffo má poměrně velké dotace od města, které se pohybují na úrovni kolem nějakých třiceti milionů korun ročně. Osmnáct bylo na provoz a dvanáct jako investice. Proč třeba ty investice, proč investice do nové budovy? Dvanáct milionů se nám jeví jako docela dost… Myslíme si, že není úplně nutné, aby nová budova se stářím několika let potřebovala ročně dvanáct milionů investic. To je asi to hlavní.“ Následuje informace, že příspěvek města na rok 2014 pro UFFO činil 16 500 000 včetně dotace na Cirk-UFF, jejiž výši ani dárce nespecifikoval. Dále uvádí:

“Oněmi 12 milióny, nad kterými jste se podivoval coby nad investicemi do nové budovy, jste pravděpodobně myslel částku 10 200 000, což je účetní položka – odpisy. Ta jeden den přijde na náš účet a v zápětí ji posíláme zpět na účet města. Nejedná se o žádné investice do nové budovy, z těchto peněz nemáme ani korunu, všechny je vracíme obratem městu. Škoda, že jste jako zastupitel města Trutnova a kandidát na starostu nesledoval, o čem hlasujete. Anebo si aspoň neověřil fakta před rozhovorem a nepodíval se i na příjmovou stránku rozpočtu města.

Pravdou není ani to, že jde na provoz 18 miliónů. Do této částky jste započítal mimo jiné granty z MKČR a jiných institucí, které jsme získali sami, ale které nám musí být z účtu ministerstva převedeny skrze účet města. Příspěvek města Uffu je tedy téměř poloviční, než jaký jste uváděl.” Ředitel Libor Kasík v dopise dále píše:

“…Já jsem Vám však okamžitě poté, co jsem si Váš rozhovor přečetl, zavolal, Váš omyl Vám vysvětlil a dotázal se, zda-li jste ochoten uvést věci na pravou míru. Sdělil jste mi, že jste tyto informace dostal od vašich kolegů z TOP 09, že se tedy s nimi musíte poradit a že mi dáte během dne vědět. Uvedení na pravou míru bych opravdu ocenil. Omluva či vysvětlení omylu není slabost. Je to naopak ukázka morální síly a krok, který nezabíjí další možnou spolupráci či alespoň komunikaci. Já jsem však od Vás dostal po několika hodinách esemesku v následujícím znění:

Pane rediteli, po domluve s ostatnimi kandidaty se nase stanovisko nemeni, nebudeme psat opravu. S pozdravem Rehurek“…”

“…Vy osobně i trutnovská TOP 09 jako celek hodlá záměrně mást před komunálními volbami občany prostřednictvím (věřte, že s tímhle termínem šetřím a používám jej opravdu nerad) účelových lží. Navíc dodávám, že snadno prokazatelných…”

“…Jsem rovněž pevně přesvědčen (to je samozřejmě pouze můj názor), že za skutečností, že trutnovská TOP 09 používá vědomě nepravdivé informace a tedy záměrně mate veřejnost a tím se ji snaží ovlivnit před volbami, stojí především osoba Vašeho spolukandidáta, Martina Věcheta. Pro něj jsou zákeřné způsoby boje, jak mi praví má osobní zkušenost, denním chlebem…”


  Jakmile jsem si dopis přečetl, uvědomil jsem si, že toho vlastně o financování UFFA vím také velmi málo, a kontaktoval jsem ředitele Kasíka. Ten souhlasil s tím, že se sejdeme a on se mi pokusí srozumitelným způsobem vysvětlit, jak je to vlastně s penězi, které proudí z městské kasy do kasy UFFA a na druhý den zase zpátky. Zkrátka obecně o tom, kolik nám UFFO dává a co nás to stojí.

Rádi tyto informace následně zprostředkujeme všem Trutnovákům, kteří by je marně hledali na webu Trutnov.cz. Jelikož měla TOP 09 dnes volební mítink u Máje, zaběhl jsem se tam zeptat lídra Trutnovské TOP 09 do komunálních voleb, jestli by se mohl k výtkám ředitele Kasíka vyjádřit.  Video najdete pod tímto textem.

O vyjádření jsme také požádali současného zastupitele PhDr. Josefa Hübla (ČSSD), který nám řekl že: „…ředitel Kasík správně uvádí položku odpisy, což takto musí účetně probíhat /a i reálným tokem peněz/ vůči všem organizačním jednotkám, které mají ve správě a užívání vložen majetek Města Trutnova. Tedy i základní školy, ZUŠ atd…“


Autor článku kandiduje v komunálních volbách na 30. místě  za  TOP09  jako bezpartijní.  

[bsa_pro_ad_space id=3]

Leave a Reply