[bsa_pro_ad_space id=7]

Královéhradecký kraj

Už i v Královéhradeckém kraji se rozhodli aktivně postavit proti stoupajícímu znečišťování ovzduší . Pro fyzické osoby, které žijí v této oblasti, schválili takzvanou kotlíkovou dotaci.

Tato dotace je určena na výměnu malých kotlů na tuhá paliva v rodinných domcích nebo bytových jednotkách za nízko emisní tepelné zdroje na tuhá nebo plynná paliva.

Vedení Královehradeckého kraje chystá informační stánek pro občany na výstavě Teplárenské dny 2014.

„Dotace je určena pro místní obyvatele, kteří jsou vlastníky domků nebo bytových jednotek. Z našeho rozpočtu uvolníme 10 milionů korun, částku doplní stejná suma z Ministerstva životního prostředí. Aktuálně pracujeme na odsouhlasení pravidel a podmínek mezi subjekty a předpokládáme, že v květnu vyhlásíme výzvu k předkládání žádostí o dotaci,“ vysvětluje aktuální průběh schvalování Jan Tippner, radní Královéhradeckého kraje.

O kotlíkové dotace je samozřejmě ze strany občanů velký zájem. Například v Moravskoslezském kraji již probíhá čtvrtá vlna.

Kraj bude včas informovat starosty i občany

Vedení kraje připravilo informační stánek pro občany kraje v rámci konference a výstavy Teplárenské dny 2014, která se bude konat od 15. do 17. dubna v královéhradeckém Aldisu.

Stánek bude umístěn v prostoru výstavy, kde budou mít občané možnost prozkoumat i druhy kotlů, jejich funkčnost a energetické výhody. Vstup na výstavu je zdarma.

„Zařazením tematiky kotlů a kotlíkové dotace do programu Teplárenských dnů jsme chtěli reagovat na aktuální situaci v oblasti vytápění domácností. Občané mohou žádat o 2 druhy dotací, jednak o kotlíkovou přímo pro Královéhradecký kraj, tak i v rámci Zelené úsporám. Chceme využít tematicky zaměřené výstavy jako prostoru, kde bude veřejnost mít možnost zjistit vše potřebné k poskytnutí dotace a zároveň se něco dozvědět o kotlích jako takových,“ zdůrazňuje Adéla Trávníčková, jednatelka pořadatelské agentury.

Starostové se podrobnosti ke kotlíkové dotaci dozví v průběhu Energetického fóra Teplárenských dnů. Bude zde zařazena přednáška k možnostem využití těchto dotací pro občany.

(cc) . SantiMB .

Mgr. Tomáš Zdechovský
tiskový mluvčí
http://www.teplarenske-dny.cz/cs/informace-ke-kotlikovym-dotacim
+420 774 888 300
Agentura Commservis.com

[bsa_pro_ad_space id=3]

Leave a Reply