Recenze – volební rozhovor s T.Hendrychem

Recenze volebního rozhovoru s Tomášem Hendrychem. V úvodu redaktor připomněl, že Tomáš Hendrych je služebně nejstarším zastupitelem.

Hned na začátku se řeč stočila na kauzu basketbalového klubu. Někteří čekali, že po kauze, kdy basketbalový klub hrál a trénoval v tělocvičně Základní školy Komenského bez městem řádně schválené smlouvy, už ani kandidovat nebudete. Jdete ale do voleb znovu. Proč?

“..Protože systém, který byl u basketbalového klubu, byl stejný jako u jiných sportů, u jiných sportovních zařízení města. Pocházel z doby, kdy ne všechny smlouvy a podobné vztahy procházely radou města, ale hlavně bylo prokázané, i díky trestnímu oznámení, že nedošlo k žádné škodě…”

Takže trváte na tom, že neschválená smlouva není důvodem pro odstoupení z funkce místostarosty?

“…To, že smlouva nebyla schválená, tak opakuji, že to pochází z doby, kdy ne všechny smlouvy procházely schvalováním městské rady…”

Vám to tedy nepřijde, jako důvod k odstoupení?

“…Není to podle mne důvod, abych odstupoval. To už jsem říkal hned na začátku, když ta aféra vypukla. Hlavně proto, že všichni znali ten systém, všichni věděli, jak je nastavený a všichni schvalovali v rámci městského rozpočtu ony peníze…”

“…Byla to administrativní, technická chyba, která vznikla v nějakých historických souvislostech…”

“…Doufám, že mi to hlasy voličů neubere. I díky tomu, jak dopadlo šetření, které prováděla policie, kdy bylo jednoznačně řečeno, že ke škodě nedošlo…”

“…Domnívám se, že práce, která za námi je, je vidět a že je většinou Trutnováků vnímána dobře. Potvrzuje mi to i řada návštěv, hlavně z partnerských měst, i běžných turistů, kteří když přijedou do Trutnova, tak oceňují, co se tady udělalo a povedlo. Chválí, jak je město pěkné. Proto chci pokračovat dál, práce za námi je vidět, nemáme se za co stydět…”

Volba pro město vsadila na beton

Volba pro město vsadila na beton

Nabízíte propojení MHD na Nové Dvory. Má smysl, aby jezdil autobus do vilové čtvrti, kde mají všichni auta?

“…Řada lidí sice veze děti ráno do školy autem, ale zpátky ze škol už děti chodí pěšky. Takže by jim to mohlo pomoct i v tomhle směru…”

Prý podpoříte stíhání za šíření drog. Jak to ale chcete provést? Město přece není policie ani státní zastupitelství.

“…Město nemá možnost se na tom podílet přímo. Spíš tam jde o to, kdybychom se dostali k nějakým informacím, že jsou někde problémy, tak směrovat ty záležitosti na policii a příslušné orgány. Asi před rokem už vznikla komise pro sociální začleňování, kde jsou zástupci policie, úřadu práce a našeho sociálního odboru. Tam je platforma, kde se takové záležitosti řeší…” Celý článek si můžete na Trutnovinkách přečíst zde


 Strategický plán…

Náš čtenář nám v souvislosti s tímto rozhovorem zaslal několik bodů ze strategického plánu rozvoje města Trutnova, na kterém se dohodli představitelé města. Vyjmuli jsme z něj několik bodů.

Organizovat každého půl roku setkání představitelů vedení města a velkých podniků za účelem vzájemného informování o rozvojových záměrech + tematická setkávání (podnikatelské fórum). Hlavní zodpovědnost: Vedení města – Mgr. Tomáš Hendrych Splněno?

V rámci výročí 750 let založení města Trutnova zorganizovat ve spolupráci s místními podniky (nad)regionální výstavu, která bude přehlídkou podnikatelských aktivit, místem nových kontaktů a obchodních setkání s cílem podpořit povědomí o podnikatelích ve městě. Výstava může také přispět k rozvoji přeshraniční spolupráce města Trutnova s partnerskými městy (Kępno, Kamienna Góra, Lohfelden, Świdnica, Strzelin, Senica). Hlavní zodpovědnost: Vedení města – Mgr. Tomáš Hendrych Splněno?

Aktualizovat webovské stránky ve vztahu k podnikatelskému prostředí – zdůraznit přidanou hodnotu města Trutnova jako významného centra rozvoje v Královéhradeckém kraji, uvést odkazy na klíčové podnikatelské subjekty, aktualizovat databázi kontaktů. Připravit jednoduchou prezentaci (PowerPoint), která opět zdůrazní silné stránky a potenciál města Trutnova. Hlavní zodpovědnost: Vedení města – Mgr. Tomáš Hendrych Splněno?

Využít potenciál řeky Úpy zatraktivněním vodního kanálu. Zajistit přípravu a následnou realizaci projektu úpravy koryta řeky pro účely cestovního ruchu. Hlavní zodpovědnost: Vedení města – Mgr. Tomáš Hendrych Splněno?

Využít prostory areálu Bojiště pro kulturně-rekreační aktivity, který bude nabízet celodenní zábavu pro všechny věkové kategorie od nejmenších dětí až po seniory. Hlavní zodpovědnost: Vedení města – Mgr. Tomáš Hendrych Splněno?

Celý dokument si můžete stáhnut zde: Strategický plán města Trutnov

Write a Comment

view all comments

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *