[bsa_pro_ad_space id=7]

Chystají se změny na radnici v Trutnově? Přinejmenším jeden ze zastupitelů, PhDr. Josef Hübl, by si to přál. Vyzval prý totiž k rezignaci dlouholetého matadora na Městském úřadě, současného místostarostu Mgr. Tomáše Hendrycha.

Josef Hübl (ČSSD) upozorňuje na fakt, že místostarosta dlouhodobě neoprávněně upřednostňoval jako předseda oddílu či prezident oddílu basketbalu TJ Lokomotiva Trutnov o.s.  a dále i jako jednatel firmy BK-servis s.r.o.  zájmy  těchto organizací. Tyto organisace prý bez právního důvodu bezplatně užívaly subjekty města Trutnov (včetně provozních a režijních nákladů). Tím dle zastupitele Hübla vznikla nemalá škoda na majetku města Trutnov.

Není to však dlouho, co se jiný zastupitel a senátor z ČSSD Pavel Trpák pokusil prosadit hlasování o odvolání místostarostky Hany Horynové (Sdružení pro Trutnov). Zastupitel tehdy neuspěl a podle mnohých je bez šance i Josef Hübl.

V kontextu s výhradami, které uvedl Josef Hübl ve svém dopise zastupitelům, působí až komicky vyznění reportáže České televize, ve které město pohrozilo vypovězením smlouvy řádně pronajatých nebytových prostor, v souvislosti s vylepením pozvánky na výlohu obchodu, zvoucí na festival Jeden svět v Trutnovském kině.

 

Jeden svět Trutnovu nevoní

Pod povrchem spícího Trutnova je dlouhodobě klid. Zahradníci střihají trávníky a vysazují květiny na kruhových objezdech, supermarkety mají stále plné regály zboží. Jen občas se ozvou kverulanti a mají své podivínské požadavky.

Bude jistě zajímavé, sledovat vysvětlení místostarosty, proč měli jeho “favorité” lepší podmínky než ostatní. Je možné, že k tomu byl rozumný důvod. Možné je tu totiž všechno.

[bsa_pro_ad_space id=3]

Leave a Reply