iDnes zaměřuje hledáček na trutnovskou ODS

iDnes.cz ve své mutaci pro Hradecký kraj rozvíjí ve svém článku (ODS v Trutnově vytváří  “chobotnici” , upozorňují konkurenční lídři) debatu o tom, že má Trutnovská ODS problém, protože má na kandidátce do komunálních voleb šéfy městských firem. Autor článku Petr Záleský však zároveň přiznává, že to střet zájmu není.

Podle zákona by své funkce v případě zvolení opustit nemuseli. Na kandidátce ODS figurují Martin Veselý (ředitel společnosti MEBYS – správa bytů a sportovišť), Hana Nýdrlová (vedoucí turistického infocentra), Radek Horák (zástupce ředitele MEBYS) a další.

To, že na kandidátce figurují představitelé firmy MEBYS, která spravuje zimní stadion, by mohlo být důvodem, proč město neinformovalo veřejnost o havárii s únikem čpavku (informovali jsme v tomto článku: Případ úniku čpavku v Trutnově Policie uzavřela), která se tu v srpnu stala na zimním stadionu. Kontaktovali jsme proto tiskovou mluvčí města Trutnov, Ing. Veroniku Svobodovu. Ta však uvedla, že ji nikdo o havárii neinformoval a nebyla jí tedy tato skutečnost známa.

Případ úniku čpavku v Trutnově Policie uzavřela

Čpavek unikl ze zimního stadionu, evakuace se nekonala

  Závěrečnou zprávu o úniku amoniaku obdrželo město písemně 31.8.2014 od zástupce ředitele MEBYS Trutnov s.r.o., Radka Horáka. Tiskové zprávy z města najdeme na webu zde. Poslední tisková zpráva nese název: Na Nivách se bude ozývat cinkání zvonků kol a dětský smích. 15165273407_23351659b6_b

Write a Comment

view all comments

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *