Ilustrace: Mikey
[bsa_pro_ad_space id=7]

Krátce před půl šestou ranní tuto neděli vyjela policejní hlídka k vlaku, který podle strojvedoucího přejel osobu ležící v kolejišti.
Podle vyjádření tiskového mluvčího policie Udo Ertnera hlídka na místě zjistila, že strojvůdce vlaku při projíždění levotočivé zatáčky mezi Trutnovem a Svobodou nad Úpou zahlédl v kolejišti trati podélně ležící tělo, které přes veškerou snahu zabrzdit vlaková souprava přejela.

Ilustrace: Mikey

Náhodou ve chvíli incidentu okolo projížděla hlídka dopravních policistů a spolu se strojvedoucím ihned začali hledat tělo, které strojvůdce zahlédl v kolejišti. Muže nakonec našli, ležel obličejem k železničnímu svršku a tvrdě spal. Vozidlo rychlé záchranné lékařské pomoci, které bylo na místo zavoláno, čtyřiadvacetiletého mladíka převezlo do nemocnice. Jeho stav nebyl vážný, utrpěl jen několik škrábanců. Nicméně dechová zkouška odhalila, že než si ustlal na trati, něco už měl upito. Policisté naměřili u muže 1,7 promile alkoholu.
Ačkoliv muž incident přežil, celá situace bude mít ještě dohru. Muž je totiž důvodně podezřelý ze spáchání přestupku proti pořádku ve státní správě, s odkazem na porušení železničního zákona.

V případě, že bude shledán vinným, čeká jej až několikatisícová pokuta.
Naposledy se na Trutnovsku stala smrtelná dopravní nehoda ve spojitosti s vlakem mezi Rtyní v Podkrkonoší a Malými Svatoňovicemi v létě. Nehoda se stala ve volném prostoru železnice, kam nemají cestující přístup. Rychlík jedoucí z Trutnova do Prahy srazil mladého muže, který na místě podlehl svým zraněním. Mluvčí drah tehdy uvedl, že se zřejmě jednalo o sebevraždu.

[bsa_pro_ad_space id=3]

Leave a Reply