Trutnováci na kola!

Kdo?

Změna pro Královéhradecký kraj (koalice politického hnutí Změna a Strany zelených) pořádá v neděli 7. 10. 2012 od 14:30 Cyklojízdu okolo Trutnova.

Co?

Pokud věříte, že pohyb na kole je způsob, jak udělat něco pro své zdraví, nebo si myslíte, že dopravit se bez potřeby fosilních paliv má smysl a může být nějakým přínosem, určitě si nenechte ujít nedělní akci Cyklojízda okolo Trutnova.
Start akce začíná v Horním starém městě (Trutnov) naproti obchodnímu centru Family Center (Horská ul. čp. 687).
Celá trasa bude dlouhá zhruba 12 km, jízda by neměla zabrat nikomu více než dvě hodiny. Na akci jsou vítány i děti, pokud věříte, že trasu zvládnou.

Dejte o sobě vědět!

Během cyklojízdy se tedy setkají lidé, kteří jezdí rádi na kole. Mělo by být vidět, že jich není málo. Bylo by dobré ukázat, že po Trutnově se nemusí jezdit pouze autem.
Vítané jsou vlaječky, cedule a nápisy Cyklojízda a podobně.
Změna pro Královéhradecký kraj také uvítá návrhy na změny dopravního značení v Trutnově, aby zde trutnovští cyklisté mohli jezdit bezpečně a bez porušování předpisů.
Že na kole nejezdíte? Možná je to chyba. Jízda na kole je totiž mimořádně šetrná k našemu pohybovému aparátu. Při jízdě na kole totiž nezatěžujeme klouby a šlachy, jako je tomu při některých jiných sportovních aktivitách. Jízda na kole je hned po chůzi druhý nejpřirozenější pohyb.

[adsenseyu5]

Že vás to nepřesvědčilo?

Tak tedy jinak. Česká republika patří ve státech EU s největším podílem obézních lidí v populaci. Přitom právě jízda na kole může být pomocník při boji s obezitou. Je třeba však jezdit alespoň 45 minut 3x týdně. Tep se musí zvýšit na aerobní řežim, tedy se zadýcháváte, ale ještě zvládnete mluvit bez větších potíží.
Spálíte okolo 680 kcal za hodinu. Při chůzi je to zhruba 400 kcal.

 

Write a Comment

view all comments

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *