[bsa_pro_ad_space id=7]

Narodil jsem se na vesnici, což má obrovskou výhodu, že okolo šesté nebo sedmé hodiny ranní vás budí kokrhající kohouti, zatímco okolo osmé a deváté se rozjíždí cirkulárky sousedů, kteří zpracovávají dřevo na zimu, aby ušetřili.

Zde v Trutnově to mám mnohem lepší. Už v šest ráno začne zvonit zvon na kostele a zvoní zhruba deset minut. Předpokládám že důvod je historický. Určitě kdysi musela být doba, kdy lidé v domácnostech neměli „smartfouny“, a kdyby nebylo tehdy toho ohlušujícího zvonění na šestou, klidně by prochrněli celý den.

Je jasné, že vzhledem k tomu, že pracuji od osmi hodin, jsem ze zvonů o šesté nadšen. Mám pak mnohem více času na přípravu do práce. Ale je to pořád moc pozdě. Proto jsem uvítal, že se poslední dobou objevila nová služba, kterou zřejmě zajišťuje město.

Zalévání květin v nočním Trutnově
Zalévání květin v nočním Trutnově

Znáte takový ten kvílivý zvuk, jaký umí dvoutaktový motor v sekačce na zahrádce chataře? Dá se to používat jako pohon čerpadla na vodu. Svědomití zahradníci s tím v časných ranních hodinách zalévají květiny zavěšené v podloubí. Oproti pouze desetiminutovému zvonění kostelních zvonů (navíc až v šest hodin ráno) je tento budíček mnohem kvalitnější a navíc začíná již někdy od 4:45 ráno, takže se stihnete řádně nasnídat a vůbec se pořádně připravit na náročný pracovní den. Doufejme, že to není jen volební lákadlo a po volbách tato potřebná služba neskončí.

Když už jsem byl vzhůru, napadlo mne, co se vším tím časem, který se přede mnou náhle objevil. Napadlo mne tedy, že do minulého příspěvku o nové lávce u obchodní akademie vyfotím, jak ta lávka hezky svítí do noci. Fotografie jsem doplnil do článku V Trutnově už se zase můžeme shromažďovat.

Při cestě zpět mne ještě napadlo, že by nebylo špatné vyfotit takové ty prťavé lampy, co se objevily na náměstí. Vypadá to takhle nějak. Rozkošné, že?

Volební dekorace na Trutnovském náměstí
Člověk si připadá jako v Hobitíně.

A konec dobrý, všechno dobré. Kdo z VÁS to má?

[bsa_pro_ad_space id=3]

Leave a Reply