[bsa_pro_ad_space id=7]

Občanská iniciativa Trutnov bez hazardu navrhla k projednávání zákaz hazardu v Trutnově.

Projednávání tohoto bodu bylo na zastupitelstvu odloženo, dle názoru jedné strany protiprávně, dle názoru té druhé oprávněně. Nehodláme se nyní pouštět do diskuse, zda se vyhláška měla projednávat nebo ne, neboť se nedomníváme, že to nějakým způsobem souvisí s meritem věci, tedy zda Trutnovští občané chtějí nebo nechtějí herny ve městě.

Z komunikace se zástupci Občanské iniciativy Trutnov bez hazardu jsem vyrozuměl, že jsou přesvědčeni o tom, že většina lidí si herny na území města nepřeje.

Diskutovali jsme o tom v naší redakci a dospěli jsme k závěru, že jejich jistotu nesdílíme. Ne proto, že bychom si mysleli, že jsou herny nějakým způsobem obyvatelům Trutnova prospěšné, ale proto, že se domníváme, že o nich nemají dostatek informací, protože drtivá většina z nich tyto služby nevyužívá.

Abychom si tuto skutečnost ověřili, vytvořili jsme anketu, kde je možné se k tématu vyjádřit.

Najdete ji na této adrese: www.011.cz/herny

Zajímavé bude určitě srovnání, jakým způsobem se změní náhled obyvatel Trutnova pokud proběhne nějaká informační kampaň, která by se snažila ozřejmit co vlastně v současné době hazard a hlavně výherní automaty pro společenství lidí znamená, zda a jaké jsou přínosy a co to tuto společnost stojí.

Technické poznámky k anketnímu systému. Tato anketa je anonymní, není tedy vyžadována registrace. Výsledky tím samozřejmě pozbývají poněkud na relevanci, na druhou stranu je možné, že někteří respondenti by mohli mít obavu ze zneužití osobních informací jako je jméno nebo email.

Po zvážení okolností jsme se tedy přiklonili k anonymnímu systému, kde má každý možnost odpovědět na jednu otázku několika možnostmi.

Do výzkumu nebudou z pochopitelných důvodů zařazeny odpovědi, které budou prováděny z jiných okresů.

Pokud bydlíte v Trutnově a nejste nyní ve městě nebo jeho nejbližším okolí, počkejte s vyplněním ankety až dorazíte domů.

Jedná se pouze o pokus zmapovat názory Trutnovských občanů, o které se z našeho pohledu velmi dlouho nikdo nezajímal. Pokud bude o anketu zájem, výsledky následně zveřejníme a předáme zastupitelům.

[bsa_pro_ad_space id=3]

Leave a Reply